close
تبلیغات در اینترنت
معجزات و شگفتي هاي قرآن
طبيب محمد صديقي درمان بيماري ها با گياهان دارويي و طب سنتي
?ترک اعتياد به روش سنتي به کمک عرقيات گياهي
?درمان انواع بيماريهاي تنفسي و گوارشي
?درمان بيماريهاي عصبي و مغزي
?درمان بيماريهاي خوني و قلبي
?درمان بيماريهاي پوست و مو
?درمان بيماريهاي مفصلي و استخواني و عضلاني
?درمان انواع بيماري زنان ( اختلالات قاعدگي ، داروي زاچي، حاملگي،  جلوگيري از حامگي، رحم و....) 
?درمان بيماري دهان و دندان
?درمان بيماريهاي دستگاه تناسلي
?درمان لاغري و چاقي با داروهاي ترکيبي
 ?درمان سنگ کليه و مثانه و سنگ صفرا و پروستات
ايا مي دانيد در طب سنتي اصيل ايراني هيچ بيماري بدون درمان نيست 
 شماره هاي تماس: 02165114469 + 09120580638 + 09155077358
♣کارشناس گياهان دارويي بيش از 50 سال تجربه♣
کاملترين مجموعه گياهان دارويي در منطقه

معجزات و شگفتي هاي قرآن

دکتر انلاين

windows 8 windows 7 opera firefox chrome idm winrar kmplayer kaspersky flashplayer adobe reader

تبليغات رزبلاگ

عطاري انلاين

طبيب محمد صديقي درمان بيماري ها با گياهان دارويي و طب سنتي

?ترک اعتياد به روش سنتي به کمک عرقيات گياهي
?درمان انواع بيماريهاي تنفسي و گوارشي
?درمان بيماريهاي عصبي و مغزي
?درمان بيماريهاي خوني و قلبي
?درمان بيماريهاي پوست و مو
?درمان بيماريهاي مفصلي و استخواني و عضلاني
?درمان انواع بيماري زنان ( اختلالات قاعدگي ، داروي زاچي، حاملگي،  جلوگيري از حامگي، رحم و....) 
?درمان بيماري دهان و دندان
?درمان بيماريهاي دستگاه تناسلي
?درمان لاغري و چاقي با داروهاي ترکيبي
 ?درمان سنگ کليه و مثانه و سنگ صفرا و پروستات
ايا مي دانيد در طب سنتي اصيل ايراني هيچ بيماري بدون درمان نيست 
 شماره هاي تماس: 02165114469 + 09120580638 + 09155077358
?کارشناس گياهان دارويي بيش از 50 سال تجربه?
کاملترين مجموعه گياهان دارويي در منطقه

از فوايد سوره حمد

 

در حديثى از پيامبر اكرم (صلى اللّه عليه و آله و سلم ) مى خوانيم كه ((الحمد ام القرآن )) و اين به هنگامى بود كه جابر بن عبدالله انصارى خدمت پيامبر (صلى اللّه عليه و آله و سلم ) رسيد، پيامبر (صلى اللّه عليه و آله و سلم ) به او فرمود: ((الا اعلمك افضل سورة انزلها الله فى كتابه ؟ قال فقال له جابر بلى بابى انت و امى يا رسول الله ! علمنيها، فعلمه الحمد، ام الكتاب )) ((آيا برترين سوره اى را كه خدا در كتابش نازل كرده به تو تعليم كنم ، جابر عرض كرد آرى پدر و مادرم به فدايت باد، به من تعليم كن ، پيامبر (صلى اللّه عليه و آله و سلم ) سوره حمد كه ام الكتاب است به او آموخت سپس اضافه فرمود اين سوره شفاى هر دردى است مگر مرگ )). و نيز از پيامبر (صلى اللّه عليه و آله و سلم ) نقل شده كه فرمود: ((و الذى نفسى بيده ما انزل الله فى التوراة ، و لا فى الزبور، و لا فى القرآن مثلهاهى ام الكتاب )) ((قسم به كسى كه جان من به دست او است خداوند نه در تورات و نه در انجيل و نه در زبور، و نه حتى در قرآن ، مثل اين سوره را نازل نكرده است ، و اين ام الكتاب است )). تفسیر نمونه، تفسیر سوره حمد.

نازل شدن فرشتگان بر كعبه

بسم الله الرحمن الرحيم

إِنَّا أَنزَلْنَاهُ فِي لَيْلَةِ الْقَدْرِ
Indeed, We sent the Qur'an down during the Night of Decree.


وَمَا أَدْرَاكَ مَا لَيْلَةُ الْقَدْرِ
And what can make you know what is the Night of Decree?


لَيْلَةُ الْقَدْرِ خَيْرٌ مِّنْ أَلْفِ شَهْرٍ
The Night of Decree is better than a thousand months.

تَنَزَّلُ الْمَلَائِكَةُ وَالرُّوحُ فِيهَا بِإِذْنِ رَبِّهِم مِّن كُلِّ أَمْرٍ
The angels and the Spirit descend therein by permission of their Lord for every matter.


سَلَامٌ هِيَ حَتَّىٰ مَطْلَعِ الْفَجْرِ
Peace it is until the emergence of dawn

فيلمي ببينيد(البته قديمي) در شب قدر از مكه مكرمه

 

اسرار عددي قران

اسرار عددي قران

....فَاْتوا بِسورَةً مِّن مِّثلِه ي ‌وَادْعوا شُهَدآءَكُم مّن دونِ اللهِ اِن كنتم صادِقين(۲۲بقره)

پس بياوريد يك سوره مانند آن و گواهان خود را بخوانيد به جز خدا اگر راست ميگوييد

باز هم شگفتي در كتابي كه هيچ يك از مخلوقات قادر به نوشتن آن نيستند حتي اگر هزاران سال عمر كنند!!!

اين بار در تعداد كلمات

درك و فهم مطلب با خودتان:

يوم-۳۶۵   ايام-۳۰    ماه-۱۲

جزاء-۱۱۷     عفه-۲*۱۱۷

دنيا-۱۱۵    آخرت-۱۱۵

سبع السموات-۷     خلق السموات-۷

ايمان-۲۵    كفر-۲۵

انسان-۶۵   مراحل خلق انسان-۶۵

ملائكه-۸۸    شياطين-۸۸

زندگي-۱۴۵   مرگ-۱۴۵

سود-۵۰    زيان-۵۰

ملت-۵۰   پيامبران-۵۰

ابليس-۱۱    پناه جويي از ابليس-۱۱

مصيبت-۷۵   شكر-۷۵

صدقه-۷۳    رضايت-۷۳

فريب خوردگان-۱۷   مردها-۱۷

مسلمين-۴۱   جهاد-۴۱

جادو-۶۰   فتنه-۶۰

ذهن-۴۹    نور-۴۹

زبان-۲۵    موعظه-۲۵

سخنراني-۱۸   تبليغ-۱۸

سختي-۱۱۴   صبر-۱۱۴

محمد-۴   شريعت-۴

مرد-۲۴   زن-۲۴

نماز-۵

واين گوشه اي از عظمت كتاب الهي است....

 

دو ماه متوالی (شَهْرَيْنِ مُتَتَابِعَيْنِ) و عدد 60


نکته عددی: دو ماه متوالی (شَهْرَيْنِ مُتَتَابِعَيْنِ) و عدد 60

دو ماه متوالی (شَهْرَيْنِ مُتَتَابِعَيْنِ) و عدد 60

خداوند کفاره قتل غیر عمد را در قرآن، آزاد کردن برده و یا روزه گرفتن دو ماه متوالی اعلام کرده است و می فرماید: (وَمَا كَانَ لِمُؤْمِنٍ أَنْ يَقْتُلَ مُؤْمِنًا إِلَّا خَطَأً وَمَنْ قَتَلَ مُؤْمِنًا خَطَأً فَتَحْرِيرُ رَقَبَةٍ مُؤْمِنَةٍ وَدِيَةٌ مُسَلَّمَةٌ إِلَى أَهْلِهِ إِلَّا أَنْ يَصَّدَّقُوا فَإِنْ كَانَ مِنْ قَوْمٍ عَدُوٍّ لَكُمْ وَهُوَ مُؤْمِنٌ فَتَحْرِيرُ رَقَبَةٍ مُؤْمِنَةٍ وَإِنْ كَانَ مِنْ قَوْمٍ بَيْنَكُمْ وَبَيْنَهُمْ مِيثَاقٌ فَدِيَةٌ مُسَلَّمَةٌ إِلَى أَهْلِهِ وَتَحْرِيرُ رَقَبَةٍ مُؤْمِنَةٍ فَمَنْ لَمْ يَجِدْ فَصِيَامُ شَهْرَيْنِ مُتَتَابِعَيْنِ تَوْبَةً مِنَ اللَّهِ وَكَانَ اللَّهُ عَلِيمًا حَكِيمًا) [النساء:92].ترجمه: «و هيچ مؤمنى نبايد هيچ مؤمنى را بكشد، مگر از روى خطا، و هركس كه مؤمنى را به خطا بكشد، بر اوست كه [به كفاره‏] برده مؤمنى را آزاد كند و خونبهايى به خانواده او بدهد، مگر آنكه آنان درگذرند و ببخشند، و اگر [مقتول‏] مؤمن و از قومى باشد كه دشمن شما هستند، [قاتل‏] بايد برده مؤمنى را آزاد كند، و اگر [مقتول‏] از قومى باشد كه بين شما و ايشان پيمانى هست، آنگاه [قاتل‏] بايد خونبهايى به خانواده او [مقتول‏] بپردازد و برده مؤمنى آزاد كند، و كسى كه [برده‏] نيابد بر اوست كه دو ماه پياپى روزه بگيرد، اين توبه‏پذيرى خداوند است و خداوند داناى فرزانه است‏»

اگر به شمارش تعداد کلمات آیه بپردازیم درخواهیم یافت که تعداد کلمات 60 کلمه می باشد (به اندازه دو ماه) !

اما اگر واو عطف را نیز یک کلمه به حساب آوریم، تقارن جدیدی ظاهر می شود .. ابتدا آیه را همانگونه که در قرآن نوشته شده است را مرور می کنیم ( اما این بار واو عطف را یک کلمه به حساب می آوریم). خداوند می فرماید: (و ما كان لمومن ان يقتل مومنا الا خطا و من قتل مومنا خطا فتحرير رقبه مومنه و ديه مسلمه الي اهله الا ان يصدقوا فان كان من قوم عدو لكم و هو مومن فتحرير رقبه مومنه و ان كان من قوم بينكم و بينهم ميثق فديه مسلمه الي اهله و تحرير رقبه مومنه فمن لم يجد فصيام شهرين متتابعين توبه من الله و كان الله عليما حكيما)

اگر در متن همانگونه که در قرآن نوشته شده است تامل کنیم، نکته های عددی زیر را مشاهده خواهیم کرد:

 

تعداد کلمات از ابتدای آیه تا کلمه ( شهرین)، 59 کلمه می باشد ( به اندازه تعداد روزهای دو ماه قمری. میدانید که علم نوین ثابت نموده است که هر ماه قمری 29.5 روز است که دو ماه می شود 59  روز)

و اگر تعداد کلمات را از ابتدای آیه تا ( شهرین متتابعین) حساب کنیم، خواهیم دید که تعداد کلمات 60 کلمه می باشد ( به اندازه روزهای دو ماه متوالی)

حال سوال اینجاست که آیا این تقارن های بی نظیر موجود در قرآن فقط اتفاقی است و یا اینکه این ترتیب عددی خود شاهدی است بر اینکه قرآن کتاب خداوند است؟

منبع:http://dineslam.mihanblog.com

مصرف اندک مشروبات الکلی (خمر )، مفید یا مضر؟

مصرف اندک مشروبات الکلی (خمر )، مفید یا مضر؟

بعضی از پزشکان اعتقاد داشتند که مقدار کم شراب می تواند مفید و سودمند باشد ، حال به سراغ آخرین یافته های پزشکی در این زمینه می رویم...

در تحقیقی که  دکتر Sarah Lewis واحد طب اجتماعی دانشگاه بریستول انجام داده است ثابت شده است که بین خوردن مشروبات الکلی و فشار رابطه ای قوی وجود دارد . او می گوید : « مصرف مشروبات الکلی بیش از آنچه تصور می شد در بالا رفتن فشار خون موثر است» او تحقیقاتش را بر روی افرادی انجام داده بود که بدنشان توانایی دفع آثار مشروبات الکلی را نداشت . ولی آیا این مضرات فقط این افراد را شامل می شود


 

به این میوه ی زیبا و خوش طعم نگاه کنید ، چرا بشر با دستکاری در آن  و تحریف استفاده اش مضرات سنگینی به خود وارد می سازد ؟

 

محققان اشاره دارند که افراد اگر خمر ( مشروب ) را به مقدار خیلی کم مصرف کنند ، در بدنشان مقداری از آن مشروب و برای 10 روز باقی می ماند! ( تاکنون و بصورت دقیق برای دانشمندان معین نشده است که چه مقدار از مشروب در بدن و سلول های مصرف کننده  باقی می ماند اما پیامیر(ص) خبر داده است که مصرف کننده خمر 40 روز نماز ندارد ! پیامبر از ما می خواست که هر سلول از سلول های بدنمان در هنگام ایستادن در برابر خدا پاک و طاهر باشد)

اما خطر پنهان مشروبات الکلی در هنگام خواب ظاهر می شود ، جایی که مغز انسان شروع به پخش امواجی می کند که در تولید و پخش هورمون رشد ضروری است . دانشمندان اما می گویند  در هنگام مصرف مشروبات الکلی ( حتی به مقدار ناچیز) مولکول های آن از طریق خون وارد مغز می شوند و مدت زیادی در آن می مانند و با ایجاد اختلال در ساطع کردن امواج الکترو مغناطیسی سبب اختلال در تولید هورمون رشد می شود و خواب طبیعی انسان را مختل می سازد.

خداوند در آیه ای واضح می فرماید:  (یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آَمَنُوا إِنَّمَا الْخَمْرُ وَالْمَیْسِرُ وَالْأَنْصَابُ وَالْأَزْلَامُ رِجْسٌ مِنْ عَمَلِ الشَّیْطَانِ فَاجْتَنِبُوهُ لَعَلَّكُمْ تُفْلِحُونَ * إِنَّمَا یُرِیدُ الشَّیْطَانُ أَنْ یُوقِعَ بَیْنَكُمُ الْعَدَاوَةَ وَالْبَغْضَاءَ فِی الْخَمْرِ وَالْمَیْسِرِ وَیَصُدَّكُمْ عَنْ ذِكْرِ اللَّهِ وَعَنِ الصَّلَاةِ فَهَلْ أَنْتُمْ مُنْتَهُونَ) [المائدة: 90-91].

ترجمه:« اى كسانى كه ایمان آورده‏اید شراب و قمار و بتها و تیرهاى قرعه پلیدند و از عمل شیطانند پس از آنها دورى گزینید باشد كه رستگار شوید * همانا شیطان مى‏خواهد در پرداختن به شراب و قمار، بین شما دشمنى و كینه بیندازد، و شما را از یاد خداوند و از نماز بازدارد، آیا دست‏بردار هستید؟»

منبع:http://dineslam.mihanblog.com/

اعجاز عددى و نظم رياضى قرآن

اعجاز عددى و نظم رياضى قرآن

 

معجزه قرآنپديده بى نظيرى که در قرآن وجود دارد، در هيچ کتاب نوشته دست بشر يافت نميشود. هر يک از عناصر قرآن داراى ترکيبى است رياضى: سوره ها، آيات، لغات، تعداد حروف، تعداد کلمات هم خانواده، تعداد و انواع اسم هاى الهى، طرز نوشتن بعضى لغات، عدم وجود يا تغيير عمدى بعضى حروف در بعضى لغات و بسيارى از عوامل ديگر قرآن بغير از محتوياتش، همگى داراى ترکيبى خاص هستند. سيستم رياضى قرآن دو جنبه مهم دارد: (۱) انشاء رياضى، و(۲) ساختمان رياضى قرآن که شامل شماره سوره ها و آيات است. بخاطر اين کد رياضى جامع، کوچگترين تغيير در متن يا ساختمان ترکيبى قرآن، بلافاصله آشکار ميشود.

کلمه خدا (الله) در سراسر قرآن با حروف بزرگ و پر رنگ نوشته شده است. در گوشه سمت چپ پايين هر صفحه، مجموع تعداد دفعاتى که کلمه "خدا" از ابتداى قرآن تا آن صفحه تکرار شده است، نوشته شده. شماره نوشته شده در گوشه سمت راست پايين صفحه، مجموع شماره آياتى است که کلمه "خدا" در آنها تکرار شده است. آخرين صفحه کتاب، يعنى صفحه ۶۰۴، جمع کل تعدد تکرار کلمه "خدا" را در قرآن نشان ميدهد که ۲۶۹۸ مرتبه است، يا ۱۴۲۱۹. مجموع شماره آياتى که دارى کلمه "خدا" است، ميشود ۱۱۸۱۲۳، اين عدد هم بر ۱۹ قابل قسمت است: (۱۱۸۱۲۳=۱۹۶۲۱۷).

عدد نوزده مخرج مشترک سراسر سيستم رياضى قرآن است.

اين پديده بتنهايى اثبات غير قابل تقليدى است که نشان ميدهد قرآن پيغام خدا است به دنيا. هيچ بشرى نميتوانسته حساب ۲۶۹۸ تکرار کلمه "خدا" و تعداد شماره آياتى را که کلمه "خدا" در آنها تکرار شده است، داشته باشد. اين پديده خصوصا غير ممکن است وقتيکه در نظر داشته باشيم :(۱) که قرآن در زمان جهالت و نادانى آشکار شد، و (۲) سوره ها و آيات وحى شده از نظر زمان و مکان وحى با هم فاصله بسيارى داشتند. ترتيبى که سوره ها و آيات در ابتدا فرستاده شد، بکلى با آخرين ترتيب قرار گرفتن شان (ضميمه ۲۳) فرق داشت. اما، سيستم رياضى قرآن تنها به کلمه "خدا" محدود نيست؛ بلکه بسيار گستره، بسيار پيچيده، و کاملا جامع است.

اعجاز صوتي قرآن

اعجاز صوتي قرآنچكيده: به غير از اعجاز بياني، علمي، تشريعي و عددي كه دربارة آنها سخن بسيار گفته شده است با گذر زمان سرچشمه هاي شگفت انگيز و اعجازهاي جديد قرآن كريم بر بشر هويدا مي شود كه همه اينها بيانگر لايتناهي بودن آن است و هر زمان و دوره اي احتمال كشف بُعد و حقيقتي تازه از قرآن مي رود.

 يكي از جنبه هاي اعجاز قرآن كه مورد توجه قرار نگرفته است در اصوات و آواي قرآن نهفته است. مقاله حاضربه وجود تاثيرات شگفت انگيز موسيقي و صوت حاصله از قرائت آيات و سور قرآن كه در خواننده و شنوندگان آن بدون در نظر گرفتن معاني و محتواي ارزشمند آن ايجاد مي شود ، پرداخته است اين موسيقي در تار و پود الفاظ و تركيب درون جمله ها نهفته است كه با احساس نا پيدا و قدرت متعال ادراك مي شود.........

 

قرآن و روان درمانى افسردگى

قرآن و روان درمانى افسردگى


در سال هاى اخیر کوشش هاى زیادى در زمینه ى روان درمانى افرادى که دچار اضطراب هاى شخصیتى و بیمارى هاى روانى هستند، انجام شده است. در این زمینه روش هاى مختلفى براى روان درمانى پدید آمده است; امّا هیچ کدام موفقیت مورد انتظار را درباره از میان بردن و یا پیشگیرى از بیمارى هاى روانى به دست نیاورده است. برخى از پژوهش ها نشان مى دهد میانگین درمان در مورد بیمارانى که با روش روانکاوانه معالجه و درمان مى شوند بین 60 تا 64 درصد در نوسان است و اگر توجّه کنیم که میانگین بیمارانى که بدون معالجه به روان درمانگران از عوارض این گونه بیمارى ها رهایى مى یابند میان 44 تا 64 درصد در نوسان است، متوجه مى شویم که میانگین فوق درصد رضایت بخشى را تشکیل نمى دهد. وانگهى حال گروهى از بیماران پس از معالجات روان درمانگران بدتر هم شده است........

مرکز دروغ گويي

چرا انسان دروغ مي‌گويد و خطا مي‌کند؟ آيا در مغز انسان جاي مشخصي وجود دارد که انسان را به دروغ گفتن و گناه کردن وامي‌دارد؟ مرکز هدايت و رهبري انسان کجاست؟

در اين خصوص کشفيات جديدي صورت گرفته است که قرآن ساليان قبل در مورد آن سخن گفته است.

مرکز دروغ گويي

مردم در قديم و هم اکنون نسبت به دروغ چه نظر و ديدگاهي داشته و دارند؟ آيا دانش بشر نسبت به اين بخش تاثيرگذار در زندگي انسان، تغيير کرده است؟ اگر به تاريخ بشر بنگريم متوجه مي‌شويم که تمامي انسان‌ها دروغ گفتن را رفتاري زشت مي‌دانند........

اتساع زماني: معجزه ي قرآن

اتساع زماني: معجزه ي قرآن

قرآن آنها در يك آيه بيان مي كند كه ظاهرا زمان براي فرشتگان با سرعت ثابت از براي انسانها كمتر مي گذرد.

كه اين مطلب با نسبيت خاص اينشتين صدق مي كند كه در آن نيز در سرعتهاي بالا زمان براي اشيايي با آن سرعت آرام تر مي گذرد.

مسلمانان از نسبيت خاص اينشتين و اين آيه استفاده كرده اند تا از اين مطلب كه فرشتگان در حقيقت به سرعت نور شتاب مي گيرند حمايت كنند.

معجزه علمي قرآن سرعت نور

ليست صفحات

تعداد صفحات : 4